Czy wiesz jak wyglądam w środku...?

Kupując gotowy projekt domu, otrzymuje się kompletną dokumentację, niezbędną podczas starań o pozwolenie na budowę. Coraz częściej architekci dodatkowo przygotowują wizualizacje wnętrz, które mogą nie tylko ułatwić wybór projektu, ale także stać się inspiracją podczas urządzania pomieszczeń.

W skład dokumentacji projektowej wchodzi część architektoniczna, konstrukcyjna, elektryczna oraz sanitarna. Każda z nich jest przygotowana w czterech egzemplarzach. Część architektoniczna zawiera bardzo szczegółowe rysunki – m.in. rzuty fundamentów, poszczególnych kondygnacji, więźby dachowej i samego dachu. Dysponując kompletnym zestawem dokumentów, trudno jest jednak wyobrazić sobie, jak dom będzie prezentował się w rzeczywistości, a szczególnie – jak będą wyglądały wnętrza. Tę możliwość zapewniają wizualizacje wnętrz, które mogą pomóc także na najbardziej wstępnym etapie – podczas wybierania projektu. Polecamy poniższe projekty z aranżacjami wnętrz.

Projekt Irysek 2 (148,08 m2)

   

Doskonale zaplanowany dom na rzucie w kształcie kwadratu. Jeden z jego atutów polega na możliwości adaptacji poddasza, które można wykorzystać w dowolny sposób, a wykańczając je w późniejszym czasie – rozłożyć finansowanie inwestycji na etapy.

Projekt Pogodny 1 (148,7 m2)

   

Niebanalny budynek o tradycyjnej formie w nowoczesnej oprawie. Do zwartej, prostej bryły z dachem dwuspadowym dobudowano tutaj jednostanowiskowy garaż, a nad nim zaplanowano atrakcyjny taras. Wnętrza są przestronne i dzięki efektownym przeszkleniom – bardzo dobrze oświetlone.

Projekt Koncept-14 (185,47 m2)

   

 

Elegancki i funkcjonalny dom, który ze względu na umieszczenie strefy dziennej także od strony frontowej może dobrze sprawdzić się na działce z wjazdem od strony południowej. Poczucie przestronności potęguje tutaj pustka nad salonem, a znakomite warunki wypoczynku na świeżym powietrzu zapewnia zaciszny taras zacieniony stylową pergolą.

Projekt Atrakcyjny 3A (142,8 m2)

   

Współczesna wersja klasycznego domu z poddaszem użytkowym. Zachwyca doskonałymi proporcjami oraz gustownym sposobem wykończenia. We wnętrzach zachowano funkcjonalny podział na strefę dzienną oraz prywatną, nie zabrakło przy tym także bogatego zaplecza gospodarczego.

Projekt Bono 2 (179,92 m2)

   

Dom, który może zainteresować właścicieli bardziej wymagających działek. Zmieści się na wąskiej parceli, minimalna szerokość działki w tym przypadku wynosi bowiem 17,35 m. Ze względu na usytuowanie pokoju dziennego i tarasu idealne sprawdzi się również na terenie z wjazdem od strony południowej.

Projekt Calineczka (90,6 m2)

   

Kolejny projekt doskonały na posesję z wjazdem usytuowanym od strony południowej. W tym przypadku od frontu w pokoju dziennym zaplanowano elegancki, geometryczny wykusz, który wraz z podcieniem wejściowym nadaje bryle niepowtarzalnego charakteru.

Projekt Grab 1 (177,77 m2)

   

Nowoczesna wersja piętrowego domu z płaskim dachem. Elewacje przykuwają uwagę interesującą kompozycją elementów pionowych oraz poziomych. Z kolei wnętrza zachwycają przestronnym otwarciem na drugą kondygnację z atrakcyjną galerią prowadzącą na taras.

Projekt Gaja (68,45 m2)

   

Przytulny, niewielki dom parterowy. Program użytkowy zaplanowano z myślą o potrzebach trzyosobowej rodziny. Zastosowano tutaj rozwiązania funkcjonalne, które pozwoliły na optymalne wykorzystanie całej dostępnej powierzchni.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.