Domy, które można obejrzeć od środka

Wybierając projekt i planując budowę domu, w dużej mierze musimy polegać na naszej wyobraźni. Projekt, jakkolwiek dokładnie nie zostałby rozrysowany, pozostaje jednak wyłącznie rysunkiem, trudno więc zobrazować sobie wnętrza domu. Chyba, że wybierzemy się na wirtualny spacer.

Dysponując rzutami budynku oraz zewnętrznymi wizualizacjami można mniej więcej zorientować się w ustawności pomieszczeń oraz wyliczyć, jakiego rodzaju sprzęty zmieszczą się w każdym z nich. Trudno natomiast wyobrazić sobie, jak te plany będą prezentować się po ich urzeczywistnieniu. Architekci wychodzą naprzeciw tym potrzebom i przygotowują projekty z aranżacjami wnętrz. Są to oczywiście jedynie propozycje urządzenia wybranych pomieszczeń, pozwalają jednak dużo lepiej zorientować się co do kształtu wnętrz i możliwości ich zagospodarowania. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów z aranżacjami. Zapraszamy na wirtualny spacer.

Projekt EX 15 (153,08 m2)

   

Przykład wyjątkowo udanego połączenia tradycji z nowoczesnością. Prosta bryła doskonale prezentuje się z zastosowanymi na elewacjach naturalnymi materiałami. W części dziennej duże przeszklenia zapewniają doskonałe otwarcie na ogród. Na poddaszu wyróżnia się komfortowy apartament gospodarzy z balkonem, łazienką oraz garderobą.

Projekt Arte (137,41 m2)

   

Parterowy dom z dużym garażem dobudowanym do frontowej elewacji. Optymalny układ funkcjonalny został tutaj zawarty w bryle zaplanowanej na rzucie w kształcie litery T, przekrytej dwuspadowym dachem. Obszerny taras okala budynek i jest dostępny zarówno z pokoju dziennego, jak i z sypialni gospodarzy.

Projekt Rezydencja Leśna (312,99 m2)

   

Komfortowa willa o architekturze nawiązującej do zabudowy znanej ze śródziemnomorskich krajobrazów i prostym układzie funkcjonalno-komunikacyjnym. Bryła budynku jest bardzo foremna, przekryta czterospadowym dachem. W środku zaplanowano dwie pełnowymiarowe kondygnacje, ponadto istnieje możliwość adaptacji poddasza na cele użytkowe.

Projekt Z Widokiem 2 (131,3 m2)

   

Piękny budynek o z pozoru klasycznym kształcie i zaskakująco funkcjonalnych, nowoczesnych wnętrzach. Na uwagę zasługuje tutaj nie tylko przestronna część dzienna z otwarciem na taras i antresolą, ale także usytuowana na parterze sypialnia gospodarzy.

Projekt Grab 1 (177,77 m2)

   

Piętrowa willa miejska z płaskim dachem. Zachwyca nie tylko proporcjonalną, zgrabną bryłą, ale także ciekawie rozplanowanymi pomieszczeniami. Uwagę przykuwa zwłaszcza przestronny salon z umieszczoną nad nim galerią. Atrakcyjnymi elementami są również dwa tarasy; naziemny oraz drugi – dostępny z pomieszczeń na piętrze.

Projekt Koncept-2 EN (160,88 m2)

   

Interesująca propozycja zwłaszcza dla miłośników niebanalnych rozwiązań. Jeden z ciekawszych elementów tego energooszczędnego projektu dotyczy sposobu połączenia głównej bryły z garażem; obydwie części zostały połączone za pomocą balkonu. We wnętrzach na szczególną uwagę zasługuje otwarta strefa dzienna, w której poczucie przestronności potęgują ogromne przeszklenia oraz spora antresola.

Projekt Grenada (130,6 m2)

   

Przytulny parterowy dom, którego wnętrza zostały zaplanowane z myślą o zapewnieniu codziennego komfortu czteroosobowej rodzinie. Jednym z jego atutów jest obszerny taras przylegający do tylnej elewacji, dostępny z pokoju dziennego oraz z sypialni gospodarzy.

Projekt Telimena II (144,5 m2)

   

Uroczy i funkcjonalny budynek z wkomponowanym w bryłę jednostanowiskowym garażem. Charakterystycznym elementem jest tutaj wysunięty w części ogrodowej fragment salonu z osobnym zadaszeniem osłaniającym część tarasu z kominkiem zewnętrznym.

Projekt Heliodor (183,8 m2)

   

Tradycyjna willa ozdobiona dwiema pięknymi lukarnami, podcieniami oraz eleganckim, półokrągłym wykuszem. Do części mieszkalnej dobudowano tutaj duży, dwustanowiskowy garaż. Na parterze komfortem wyróżnia się przestronna część dzienna, na poddaszu natomiast - apartament gospodarzy.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.