Jasno wszędzie, widno wszędzie...

Jednym z elementów charakterystycznych dla współczesnej architektury są duże przeszklenia. Zapewniają doskonałe połączenie wnętrz z otoczeniem i pozwalają na ich optymalne oświetlenie. Ogromne okna planuje się jednak nie tylko w najbardziej nowoczesnych budynkach. Nasi architekci specjalnie dla Państwa przygotowali przegląd różnych projektów z ponadstandardowymi przeszkleniami.

Efektowne okna, sięgające od podłogi niemal po sufit, umieszcza się głównie w pokojach dziennych. Salon, aby optymalnie wykorzystać naturalne oświetlenie, powinien zostać zlokalizowany od strony południowej. Budynek zyskuje wówczas na energooszczędności. Duże okna od strony południowej i znacznie mniejsze, rzadziej wystawione na działanie promieni słonecznych, ulokowane od strony północnej, pozwolą bowiem nie tylko na dobre oświetlenie wnętrz, ale także na ich ogrzanie. Poniżej prezentujemy kilka interesujących projektów domów zarówno o klasycznej, jak i bardziej nowoczesnej architekturze. We wszystkich zaplanowano duże, odpowiednio rozmieszczone przeszklenia.

Projekt Otwarty (277,88 m²)

   

Budynek z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem. Jego wnętrza zachwycają przestronnością. Pod częścią mieszkalną umieszczono pełne podpiwniczenie, które wstępnie przeznaczono na strefę rekreacyjną. Prawie wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w duże okna.

Projekt Koncept-14 (185,47 m²)

   

Wygodna i elegancka siedziba dla czteroosobowej rodziny. Wyróżnia się interesującym kształtem bryły oraz bardzo przestronnymi, świetnie zaplanowanymi wnętrzami. Poczucie przestronności w strefie dziennej potęgują nie tylko duże okna tarasowe, ale także pustka otwierająca salon na drugą kondygnację.

Projekt Alan IV G2 (136,97 m2)

   

Propozycja dla Inwestorów planując rozłożenie finansowania inwestycji na etapy, w budynku przewidziano bowiem poddasze, które można zaadaptować w późniejszym czasie. Kompletny program funkcjonalny znajduje się na parterze. Salon otwiera się na taras oraz ogród poprzez piękne przeszklenia.

Projekt E-119 (163,7 m²)

   

Parterowy dom o rozległej, lecz nieskomplikowanej bryle. W projekcie przewidziano możliwość adaptacji poddasza, gdzie dodatkowo można wygospodarować ponad 80 m² powierzchni użytkowej. Największe przeszklenia zaplanowano od strony ogrodowej.

Projekt Arte 2 (134,59 m²)

   

Efektowne połączenie tradycyjnej formy z modnymi, nowoczesnymi elementami wykończenia. Ciekawy program funkcjonalny ujęto tutaj w bryle na rzucie litery T. Dom doskonale nadaje się na działkę z wjazdem od strony południowej, wymagający najlepszego oświetlenia salon z największymi oknami znajduje się bowiem we frontowej części budynku.

Projekt D102C (126,45 m²)

   

Idealny dom dla właścicieli wąskich działek. Zmieści się już na posesji o szerokości 14 m. Wyróżnia się nieskomplikowaną bryłą, co gwarantuje sprawny przebieg budowy oraz jej stosunkowo niewysokie koszty. Duże przeszklone drzwi prowadzą z salonu na taras.

Projekt Amaya (354,99 m²)

   

Ekskluzywna rezydencja o wyjątkowo oryginalnej formie. Zachwyca niebanalną architekturą, wiele interesujących rozwiązań kryje również we wnętrzach. Serce domu tworzy jednoprzestrzenna strefa dzienna z rzeźbiarskimi schodami oraz antresolą. Jednym z bardziej intrygujących elementów tego budynku są duże przeszklenia, w tym świetlik zlokalizowany w przecinających się połaciach dachu.

Komentarze

  • ktos 2014-12-21T20:35:30Z

    sliczne tylko kogo na nie stac