Jej wysokość antresola w Twoim domu

Otwarcie pomieszczenia na drugą kondygnację jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie poczucia przestronności i urozmaicenie wnętrz. Projektanci w ten sposób najczęściej powiększają salon lub hol. Wybierając projekt domu z antresolą, możemy mieć pewność, że jego wnętrza będą prezentować się naprawdę interesująco.

W domu z antresolą poszczególne kondygnacje wzajemnie przenikają się, a ich użytkownicy zyskują nowe perspektywy. Zarazem jest to rozwiązanie, które pozwala na zrealizowanie najrozmaitszych pomysłów aranżacyjnych. Na odsłoniętej powierzchni nad salonem można urządzić na przykład kącik wypoczynkowy lub miejsce do pracy z biblioteką. Zachęcamy do obejrzenia wysoko ocenianych projektów z ciekawie zaplanowanymi antresolami.

Projekt Atrakcyjny 1 (162,9 m2)

   

Nowoczesny dom o prostej formie z dwuspadowym dachem i o bardzo funkcjonalnych wnętrzach. Charakterystycznymi elementami tej bryły są wykusze garażu i salonu. Pustka została tutaj umieszczona nad klatką schodową, otwierając częściowo salon na drugą kondygnację i pozwalając na ciekawe wyeksponowanie schodów.

Projekt Maja II 2G (125,14 m2)

   

Uroczy dom z poddaszem użytkowym składający się z dwóch połączonych ze sobą brył. Na uwagę zasługuje obszerny taras przylegający do dziennej części pomieszczeń. Salon został doskonale doświetlony olbrzymimi przeszkleniami i otwarty na drugą kondygnację, ale w tym przypadku nie zaplanowano typowej antresoli, schody prowadzą na niewielki hol na poddaszu.

Projekt Chmielów z garażem (94,74 m2)

   

Tradycyjny budynek, który swoją architekturą, zwłaszcza charakterystycznie zaznaczoną strefą wejściową, nawiązuje do stylu dawnych dworków. Wewnątrz znajdziemy nowoczesne, doskonale zaplanowane pomieszczenia z otwartym salonem i urozmaicającą jego powierzchnię antresolą.

Projekt Meteor 2 CE (154,5 m2)

   

Wygodny i ekonomiczny dom o bardzo prostej bryle przekrytej dwuspadowym dachem. Na uwagę zasługuje elegancka, trójkątna lukarna. W tym przypadku pustkę zaplanowano nad holem. Na antresoli znajduje się wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować tutaj wygodny kącik wypoczynkowy.

Projekt D53 (195,51 m2)

   

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również w budynku z bali zaplanować antresolę. Tak też się stało w domu D53. Dom posiada ciekawą, foremną bryłę. W środku poczucie przestronności potęgują duże przeszklenia, otwarcie na drugą kondygnację oraz obszerna antresola.

Projekt Leno II (206,94 m2)

   

Ta propozycja umożliwia etapowanie inwestycji, pełny program funkcjonalny zaprojektowano tutaj bowiem na parterze, ale pozostawiono możliwość adaptacji poddasza. Salon optycznie powiększa otwarcie na drugą kondygnację. W projekcie uwzględniono także podpiwniczenie rozciągające się pod częścią powierzchni mieszkalnej.

Projekt Kasia G1 (132,43 m2)

   

Piękny, tradycyjny dom z obszernym tarasem z dwóch stron okalającym pokój dzienny. Projekt może zostać zrealizowany na działce z wjazdem od strony południowej. Przy ścianie kominkowej w salonie pozostawiono tutaj pustkę. Antresola ma ponad 10 m2 i stanowi doskonałe miejsce na zorganizowanie przytulnego kącika wypoczynkowego.

Projekt Koncept-2 (159,77 m2)

   

Współczesna wersja tradycyjnego budynku z dwuspadowym dachem. Na uwagę zasługuje wiele niebanalnych rozwiązań, w tym m.in. lokalizacja garażu obok głównej bryły budynku. Poczucie przestronności potęgują olbrzymie przeszklenia oraz otwarcie nad częścią wypoczynkową sięgające po drugą kondygnację i łączące salon z holem na poddaszu.

Projekt Rozłożysty 2 (182,75 m2)

   

Parterowy, komfortowy budynek o rozległej bryle zwieńczonej wielospadowym dachem. Pełny program użytkowy zaplanowano na parterze, na poddaszu pozostawiono strych (do ewentualnej adaptacji) oraz rozległe otwarcie na dolną kondygnację. Atrakcyjnym elementem jest obszerny, zadaszony taras i duże przeszklenia zapewniające wrażenie spójności pomiędzy domem a ogrodem.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.