Kontroluj wydatki – kup projekt z kosztorysem

Dokumentacja projektowa składa się z kilku części: architektonicznej, konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej. Kosztorys nie należy do tego obowiązkowego zestawu. Teoretycznie więc można budować bez kosztorysu. Ale dzięki rezygnacji z niego na pewno nie będzie łatwiej, wątpliwe też, aby było taniej.

Kosztorys nie jest dodawany do każdego projektu, choć niektóre projekty gotowe są objęte specjalną promocją i posiadają darmowe kosztorysy. Do pozostałych wyliczenie kosztów budowy można zamówić za dodatkowa opłatą. W przypadku, gdy budowa jest finansowana z kredytu, kosztorys i tak okazuje się niezbędny, stanowi bowiem jeden z podstawowych dokumentów w kontaktach z bankiem.

W przypadku, gdy budowa jest finansowana z kredytu, kosztorys i tak okazuje się niezbędny, stanowi bowiem jeden z podstawowych dokumentów w kontaktach z bankiem.

W pozostałych sytuacjach również się przydaje. Bez niego nie byłoby możliwe oszacowanie kosztów budowy czy późniejsze kontrolowanie jej przebiegu. Nie warto więc rezygnować z opracowania kosztorysu. Można natomiast skorzystać z promocji i zamówić jeden z projektów, do których jest on dodawany bezpłatnie. Tak jak ma to miejsce w przypadku dziesięciu poniższych projektów.

Projekt BW-49 wariant 5 (109,6 m²)

   

Piękny i wygodny dom z poddaszem. Znajdziemy w nim sprawdzone, praktyczne rozwiązania. Wiele z nich umożliwia łatwe dostosowanie projektu do indywidualnych wymagań. W kotłowni można zamontować kocioł na każdy rodzaj paliwa, kuchnia może pozostać częściowo otwarta lub zamknięta ścianą działową.

Projekt Malinowy KO (118,43 m²)

   

Zgrabna i przytulna siedziba dla czteroosobowej rodziny. Szczególnego uroku dodaje jej obszerna weranda zaplanowana od strony ogrodowej. Na parterze króluje doświetlona z trzech stron strefa dzienna, u góry natomiast umieszczono trzy sypialnie.

Projekt Galilea Bis 2M (134,15 m²)

   

Komfortowa willa z dużym garażem. Zwarta bryła, dwuspadowy dach – te elementy będą mieć pozytywny wpływ nie tylko na koszty budowy i utrzymania domu, ale także na komfort życia jego mieszkańców. Wszystkie pomieszczenia, także te na poddaszu, są wygodne i ustawne.

Projekt Sonia wersja A (95,6 m²)

   

Uroczy, niewielki dom z wejściem charakterystycznie zaznaczonym dwiema klasycznymi kolumnami podtrzymującymi niewielki daszek. Parter niemal w całości zajmuje komfortowy salon z wyjściem na przyjemny taras. Powierzchnię poddasza podzielono na trzy sypialnie oraz łazienkę.

Projekt Alicja CE (94,65 m²)

   

Znakomita oferta dla właścicieli tzw. wąskich działek. Na uwagę zasługuje sposób ulokowania drzwi wejściowych. Umieszczono je w narożnej wnęce, co sprawia, że możliwe są dwa warianty usytuowania budynku: może zostać skierowany w stronę drogi elewacją frontową lub ścianą szczytową.

Projekt Endo 3 (187,85 m²)

   

Prostota i funkcjonalność połączone tak, aby domownikom zapewnić maksimum wygody przy stosunkowo niewysokich kosztach poniesionych na budowę. Jednym z atutów projektu jest obszerny taras, ukryty częściowo w podcieniu. Atrakcyjnie prezentuje się również antresola, które pięknie łączy dwie kondygnacje.

Projekt Murano S (100 m²)

   

Przytulny domek o nowoczesnym wyglądzie. Na jego ostateczny wizerunek niemały wpływ mają wysmakowane detale i interesujące pomysły wykończeniowe: prosty daszek nad strefą wejściową, podobne zadaszenie nad wyjściem na taras czy okładzina z płytek klinkierowych. Uroku całości dodają przeszkolone balkony.

Projekt Mokka (98,84 m²)

   

Wygodny dom parterowy ze strychem, wyposażony w energooszczędne rozwiązania. Ekonomiczny w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Prosta bryła zawiera bardzo funkcjonalny i czytelny układ wnętrz z wyraźnie zachowanym podziałem na część prywatną oraz dzienną.

Projekt Atlanta Nowa (134,4 m²)

   

Imponująca elegancją tradycyjna rezydencja ze stylowymi lukarnami, dużymi oknami ze szprosami, ażurowymi balkonami, geometrycznym wykuszem i przyjemnym podcieniem tarasowym. Przytulny klimat we wnętrzach gwarantuje centralnie usytuowany kominek.

Projekt Oceania (114 m²)

   

Nowoczesny dom parterowy z dużym garażem umieszczonym przed fasadą. Na jednej kondygnacji udało się zachować wyraźny podział na bardziej zaciszną i odizolowaną strefę prywatną oraz otwartą przestrzeń dzienną. Obydwie części można dodatkowo od siebie odseparować, zamykając korytarz drzwiami.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.