Lekki i tani strop drewniany

Projekty domów ze stropem drewnianym są często poszukiwane przez inwestorów. Powodem ich popularności bywa cena, uchodzą bowiem za tańsze od pozostałych, wzbudzają zainteresowanie także z powodu łatwości wykonania, jaka jest im przypisywana.

Strop drewniany znajdziemy w każdym budynku wykonanym w technologii szkieletu drewnianego oraz w domach z bali. Ale nie tylko. Stropy drewniane są projektowane również w obiektach murowanych. Są znacznie lżejsze od konstrukcji żelbetowych, mogą być realizowane także zimą i pozwalają na dokonywanie modyfikacji w trakcie użytkowania budynku. Polecane są zwłaszcza w małych domach i w budynkach parterowych. Są doceniane również za walory estetyczne, drewniane belki w suficie mogą bowiem dodać pomieszczeniom wiele uroku. Wśród wad stropów drewnianych wymienia się natomiast ich gorszą izolacyjność akustyczną, co trzeba mieć na uwadze, wybierając taką konstrukcję. Jeśli planują Państwo budowę domu ze stropem drewnianym, zachęcamy do przejrzenia poniższej prezentacji. Nasi architekci wybrali projekty interesujących domów – szkieletowych, z bali i murowanych. We wszystkich zaplanowano stropy drewniane.

Projekt Oliwka (95,53 m²)

   

Energooszczędny, parterowy dom ze strychem do adaptacji. Nietrudny i niedrogi w budowie. Tradycyjną bryłę połączono tutaj z nowoczesnym detalem. Charakteru całości dodaje m.in. okno narożne w kuchni. Wnętrza kryją uproszczony i bardzo funkcjonalny układ komunikacyjny.

Projekt Świdnica dws (95,89 m²)

   

Piękny i przytulny budynek wykonany w technologii szkieletu drewnianego. Salon został usytuowany częściowo od strony frontowej, projekt może więc zainteresować właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. Uroku budynkowi dodają szerokie podcienie wsparte na drewnianych balach.

Projekt Orchidea (157,63 m²)

   

Parterowa willa o rozłożystej bryle z dwustanowiskowym garażem dobudowanym do frontowej elewacji. W środku znajdziemy cztery sypialnie; w tym jedną zaplanowaną jako niezależny apartament z własną garderobą oraz łazienką. Na uwagę ponadto zasługuje duża jadalnia przylegająca do kuchni.

Projekt Heban MC (93,57 m²)

   

Prosta, nowocześnie wykończona bryła z równie nieskomplikowanym, bardzo wygodnym układem użytkowym. W tym przypadku kuchnię zaplanowano jako osobno wydzielone pomieszczenie i usytuowano ją w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Projekt zachwyca niezwykle efektownymi przeszkleniami w strefie dziennej.

Projekt Eliasz 3 (80,76 m²)

   

Doskonała, tania w realizacji propozycja dla niedużej rodziny. Na dole znajdują się dwie sypialnie. Na poddaszu pozostawiono ponad 40 m² dodatkowej powierzchni, którą można zagospodarować w dowolny sposób. Do dokumentacji dołączono bezpłatny projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz ogrzewania kominkowego z płaszczem wodnym.

Projekt Beverly Hills (333,25 m²)

   

Komfortowa, jednokondygnacyjna rezydencja w amerykańskim stylu. Jej charakterystycznym elementem jest stylowa wieżyczka, a także frontowy wykusz. We wnętrzach znajdziemy m.in. trzy wygodne sypialnie oraz kilka pomieszczeń o charakterze rekreacyjnym. We frontowym wykuszu znajduje się wyjątkowy pokój kąpielowy połączony z główną sypialnią.

Projekt Serafin paliwo stałe (114,14 m²)

   

Klasycznie elegancki budynek z kompletnym programem funkcjonalnym zawartym na parterze oraz możliwością zaaranżowania dodatkowego pokoju na poddaszu. Schody na drugą kondygnację można umieścić w miejscu garderoby (naprzeciwko wiatrołapu).

Projekt A-125 z bali (34,5 m²)

   

Maleńki budyneczek z bali, idealny na działkę letniskową, ale może również pełnić funkcję obiektu całorocznego. Zmieści się nawet na bardzo wąskiej posesji. Układ wnętrz zaplanowano z myślą o trzyosobowej rodzinie.

Projekt D142 (49,69 m²)

   

Niedroga w realizacji i utrzymaniu propozycja dla inwestorów ceniących urok tradycyjnej, ale nowocześnie wykończonej architektury. Zawarty na parterze program użytkowy można uzupełnić o dodatkowy pokój na poddaszu.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.