Twój dom drewniany do 300 tys. złotych

Domy drewniane od lat mają swoich zagorzałych zwolenników. Inwestorzy doceniają nie tylko ich piękno i wyjątkowy urok, ale także pozostałe właściwości, które gwarantuje naturalny, ekologiczny budulec. Czyli drewno.

To surowiec odnawialny, jeden z najbardziej ekologicznych. Słynie między innymi z cech, które umożliwiają regulację poziomu wilgotności we wnętrzach. W pomieszczeniach domów z bali panuje wyjątkowo przyjazny mikroklimat. Domy z bali, wbrew pokutującym jeszcze gdzieniegdzie stereotypom, w solidności i wytrzymałości nie ustępują obiektom murowanym. Nowoczesne metody obróbki drewna podnoszą jego ognioodporność i chronią przed szkodnikami. Budowa domu drewnianego trwa przy tym krócej i nie musi kosztować fortuny. Budżet budowy niedużego domu z bali można zamknąć w kwocie 300 tys. zł. Dziesięć przykładów takich właśnie budynków prezentujemy poniżej.

Projekt Dudek (83,86 m²)

   

Nieduży budynek, który może posłużyć zarówno do zabudowy działki letniskowej, jak i całorocznej. Wszystkie pomieszczenia, w tym trzy sypialnie, znajdują się na jednej kondygnacji. Charakterystycznym elementem tego domu jest duży taras, który osłania częściowo przeszklone zadaszenie.

Projekt Świdnica mała dwl (82,51 m²)

   

Interesująca propozycja dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. Salon, który zajmuje większość powierzchni parteru, został w taki sposób zaplanowany i przeszklony, że znakomicie sprawdzi się właśnie na działce z wjazdem od południa.

Projekt Konwalia 2 bal (90,6 m²)

   

Przytulny dom z poddaszem, który zmieści się na działce o szerokości 19,44 m. Wyróżnia się pięknymi, zadaszonymi balkonami umieszczonymi na każdej ze ścian szczytowych. Jeden z nich znajduje się bezpośrednio nad gankiem wejściowym, drugi – nad tarasem.

Projekt Bolesławice 7 (82,55 m²)

   

Kolejna oferta przygotowana z myślą o właścicielach działek z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku nie tylko najbardziej przeszklona część salonu znajduje się od południa, ale z tej strony zaplanowano także jadalnię. W domu są dwie sypialnie.

Projekt D03 – Grześ drewniany (84,66 m²)

   

Tradycyjny budynek z poddaszem użytkowym pod dachem dwuspadowym. Zaplanowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Może zostać wykorzystany jako komfortowy domek letniskowy. Jego fasada została ozdobiona wystającą formą ganku wejściowego.

Projekt Gaik sudecki dw (80,35 m²)

   

Dom jednorodzinny, którego styl może budzić skojarzenia z zabudową znaną z górskich krajobrazów. Wyróżnia się pięknymi lukarnami, które ozdabiają frontową połać dachu. Uroku dodają mu również podcienie, które okalają budynek niemal z każdej strony.

Projekt Grabie małe dw3 (74,36 m²)

   

Jeszcze jedna propozycja odpowiednia do zabudowy działki z wjazdem umieszczonym od strony południowej. Dom nie jest duży, posiada dwie sypialnie oraz przestronny, otwarty salon, jest więc idealny dla trzyosobowej rodziny.

Projekt Zagajnik (86,83 m²)

   

Dom bez garażu, ale z praktyczną wiatą przylegającą do elewacji frontowej. W części ogrodowej znajduje się komfortowy, zadaszony taras, który przedłuża dzienną część pomieszczeń. Program użytkowy tego obiektu zaspokoi codzienne potrzeby czteroosobowej rodziny.

Projekt Montevideo płazy (83,9 m²)

   

Parterowy domek z niewielkim poddaszem do adaptacji oraz z wiatą garażową. Stosunkowo nietrudny i niedrogi w budowie. Posiada przyjemny, zadaszony taras oraz uroczy ganek. Jego tradycyjny styl podkreślają okna ze szprosami.

Projekt ABL-136 z bali (114 m²)

   

Budynek w zabudowie bliźniaczej. W każdym z jego segmentów zaplanowano salon z kuchnią, dwie łazienki oraz dwie sypialnie. W dobrze zaplanowanym domu nie mogło zabraknąć zadaszonych tarasów, znajdziemy je więc także i tutaj. Każdy z pokoi na poddaszu jest powiększony i doświetlony dzięki lukarnie.

Komentarze

Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.