Ekologia

Domy z gliny
Moda na zdrowy sposób życia zatacza coraz szersze kręgi. Przejawia się nie tylko w dbałości o zdrowe odżywianie oraz w trosce o środowisko naturalne, ale dotyczy również budulca naszych domów. Na fali tego trendu glina, znana od wieków jako materiał budowlany, ponownie wraca do łask.
Jak bez chemii pozbyć się szkodników?
Szkodniki prędzej czy później pojawiają się w każdym ogrodzie. Najłatwiej można się ich pozbyć za pomocą środków chemicznych. Ale tego rodzaju preparaty przy okazji eliminują również pożyteczne owady, nie są też obojętne dla zdrowia ludzi.
Jeże, ropuchy i nietoperze mile widziane w ogrodzie
W ogrodzie jest miejsce nie tylko dla niechcianych szkodników. Jeśli zadbamy o odpowiednie warunki, w zielonym otoczeniu domu znajdziemy także sprzymierzeńców. Jeże, ropuchy, nietoperze, a także krety wykonają za nas część pracy i pomogą pozbyć się szkodników.
Kruszywo i żywica. Ekologiczna nawierzchnia w ogrodzie
Czym charakteryzuje się nawierzchnia ekologiczna? Po pierwsze jest wykonana z naturalnych materiałów. A po drugie – przepuszcza wodę. Ta druga cecha jest niezmiernie istotna dla zachowania odpowiedniego nawodnienia gruntu.
Energooszczędność, ekologia i zdrowie we współczesnym domu
Budowa i użytkowanie domu nie pozostają bez wpływu na środowisko, a świadomość w tej kwestii rośnie coraz szybciej. Jeśli dbamy o funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo konstrukcji, to dlaczego wybierając projekt domu nie mielibyśmy zatroszczyć się także o to, by był zdrowy i nieuciążliwy dla otoczenia?
Reklama
Nowoczesny dom - co to znaczy?
Rozwój technologiczny nie omija dzisiaj żadnej strefy naszego życia. Nowoczesny dom to nie tylko styl wykończenia czy funkcjonalność, ale przede wszystkim energooszczędność.
Folia znika z budowy artykuł sponsorowany
Inwestorzy mogą szybko i bezpłatnie pozbyć się z placu budowy zużytej folii. W tym celu wystarczy zadzwonić pod specjalny numer telefonu. Akcja jest skierowana do wszystkich osób dbających o stan środowiska naturalnego.