Projekty domów

Adaptacja poddasza – od czego zacząć?
Poddasze w domu jednorodzinnym to przestrzeń, która doskonale nadaje się do przystosowania na cele mieszkalne. Dzięki możliwości zagospodarowania strychu, można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy.
Nowe regulacje i programy dla inwestorów
Rok 2014 przywitał inwestorów kilkoma istotnymi zmianami, które będą miały zasadniczy wpływ na działania osób planujących budowę domu jednorodzinnego. Z początkiem stycznia wystartował także atrakcyjny program dopłat przewidzianych dla młodych osób budujących lub remontujących dom.
Idealny układ funkcjonalny
„Proszę osoby, które pobudowały już dom Dymsza o przesłanie zdjęć z realizacji oraz podanie wskazówek, jakich zmian w projekcie warto dokonać, aby zwiększyć jego funkcjonalność…”. Mnóstwo jest tego typu postów na forach. Warto jednak pamiętać, że jakkolwiek bezcenne są wszelkie wskazówki, to ich użyteczność jest pełna tylko, jeśli uzupełnione zostaną portretem mieszkańców domu.
Mój dom - jak z bajki
Chyba każdy, kto decyduje się na budowę własnego domu, chciałby przede wszystkim, aby jego wygląd, kolorystyka, detale architektoniczne były wyrazem indywidualnych upodobań estetycznych i realizacją własnej wizji plastycznej. Ale...
Dom ekonomiczny w budowie i późniejszej eksploatacji
Planowanie budowy domu jednorodzinnego to droga pełna wyzwań i wątpliwości. Jednym z najważniejszych kryteriów jest znalezienie kompromisu między oczekiwaniami inwestora a jego możliwościami finansowymi. Wydatki związane z powstawaniem nowego domu można obniżyć na każdym etapie budowy, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać oszczędności.
Odnawialne źródła energii – ekologia w parze z ekonomią
W perspektywie zmieniających się norm i przepisów, dotyczących stopniowego ograniczania eksploatacji surowców pochodzących ze źródeł nieodnawialnych, popularność zyskują nowoczesne, ekologiczne technologie zasilane odnawialnymi źródłami energii.
Jak zagospodarować wąską działkę?
Wąskie, prostokątne działki są najczęściej spotykane w okolicy aglomeracji miejskich, w rejonach o gęstej zabudowie i wysokich kosztach zakupu gruntu. Szeroka dostępność takich parceli wynika z potrzeby uzyskania jak największej ilości posesji w danym, często bardzo atrakcyjnym rejonie. To także efekt braku odpowiednich regulacji prawnych i postanowień planów miejscowych, ustalających optymalne proporcje działek.
Adaptacja projektu gotowego
Zakup projektu gotowego jest dopiero punktem wyjścia do powstania projektu budowlanego obiektu, który zostanie dołączony do wniosku o pozwolenie na budowę. Niezbędna do tej „przemiany” jest adaptacja, która, obrazowo mówiąc, przypomina umieszczenie jednej z setek sadzonek ze szkółki leśnej w projekcie indywidualnego ogrodu.
Wpływ działki na projekt domu
Początkujący inwestorzy często nie zdają sobie sprawy, jakie znaczenie mają pewne cechy działki, którą nabywamy. Tymczasem ograniczenia, jakie daje nam działka, mogą wpłynąć na to, że nasz wymarzony dom nie będzie mógł być na niej postawiony lub codzienne użytkowanie narażone będzie na różne niedogodności.
Idealny projekt domu - o czym warto pamiętać przy wyborze projektu
Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wybór technologii szkieletowej i budowę domu drewnianego, czy rozwiązanie tradycyjne w oparciu o technologię murowaną, projekt domu gotowego czy też rozwiązanie indywidualne, warto, abyśmy swoją inwestycję dobrze przemyśleli i zaplanowali już przed rozpoczęciem pierwszego etapu budowy, jakim jest wybór i zakup projektu domu jednorodzinnego.
 
 1  |  2  |  3  |  4