Projekty domów

Podziemny garaż w domu jednorodzinnym
Wybierając projekt domu, można rozważać różne warianty umiejscowienia garażu: w bryle, dobudowany do ściany bocznej, frontowej lub umieszczony w piwnicy. Kiedy warto wybrać to ostatnie rozwiązanie?
Najlepsze wakacyjne promocje
Budowa domu to ogromne wyzwanie, przede wszystkim finansowe. Często jest to najważniejsza inwestycja w życiu rodziny. Nic więc dziwnego, że podchodzi się do niej z namysłem i szczegółowo planuje wszystkie wydatki. Ich optymalizację warto rozpocząć od starannego wyboru projektu.
Gorące nowości sierpnia
Wakacje to doskonały moment na podjęcie pierwszych decyzji związanych z budową domu. Korzystając z urlopu, można przejrzeć najnowsze projekty. A tych ostatnich nie ubywa, przeciwnie - architekci wciąż przygotowują nowe. Polecamy Państwu najciekawsze spośród sierpniowych – gorących - ofert.
Wielkość kotłowni a sposób ogrzewania
Wydzielenie w budynku specjalnego pomieszczenia, w którym zostanie zamontowany kocioł grzewczy, nie zawsze jest konieczne. Piec gazowy może zostać umieszczony na przykład w kuchni lub łazience. Jeśli jednak dom ma być ogrzewany paliwem stałym, to bez odpowiedniej kotłowni nie obejdzie się.
Domy z garażem w bryle
Planując budowę domu, podejmuje się wiele decyzji. Jedna z nich wiąże się z budową garażu. Obecnie inwestorzy rzadko z niego rezygnują, zazwyczaj więc dylemat dotyczy nie tyle sensowności realizacji garażu, co jest związany z jego umiejscowieniem. Ciekawą propozycją jest garaż zawarty w bryle, który zapewnia wygodę codziennego użytkowania.
Luksus w ekskluzywnych wnętrzach
Baza projektów gotowych składa się z tysięcy propozycji. Bardzo różnorodnych, dodajmy, bo znajdują się wśród nich budynki większe i mniejsze, reprezentujące rozmaite style i wykonane w różnych technologiach. Osobną kolekcję tworzą projekty domów ekskluzywnych.
Jej wysokość antresola w Twoim domu
Otwarcie pomieszczenia na drugą kondygnację jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie poczucia przestronności i urozmaicenie wnętrz. Projektanci w ten sposób najczęściej powiększają salon lub hol. Wybierając projekt domu z antresolą, możemy mieć pewność, że jego wnętrza będą prezentować się naprawdę interesująco.
A może dom z piwnicą?
Domy z podpiwniczeniem obecnie są rzadko realizowane. Inwestorzy, dążąc do optymalizacji kosztów, zazwyczaj rezygnują z dodatkowej kondygnacji. Tymczasem kalkulacja potencjalnych korzyści w tym przypadku wcale nie jest tak oczywista, jak mogło to by wynikać z prostego rachunku ekonomicznego. Budowa piwnicy bywa opłacalna.
Wyjątkowe domy z bali
Wiele rodzin deklaruje, że chciałoby zamieszkać w domu drewnianym. Ale gdy przychodzi do podjęcia wiążących decyzji i przystąpienia do budowy, to marzenia schodzą na dalszy plan. Wybór zazwyczaj pada na projekt budynku murowanego. A szkoda, bo przecież domy z bali nie tylko pięknie wyglądają, lecz posiadają także wiele innych zalet.
Poddasze do adaptacji, czyli dom w dwóch etapach
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego projektu i zastanawiasz się, czy wygodniejszy będzie dom parterowy, czy może lepszy okaże się ten z poddaszem, to mamy dla Ciebie optymalną propozycję: dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Możesz go wykończyć w dwóch etapach; najpierw parter, a później - gdy zaistnieje taka potrzeba - poddasze.
 
 1  |  2  |  3  |  4  |  5