Projekty domów

Luksus w ekskluzywnych wnętrzach
Baza projektów gotowych składa się z tysięcy propozycji. Bardzo różnorodnych, dodajmy, bo znajdują się wśród nich budynki większe i mniejsze, reprezentujące rozmaite style i wykonane w różnych technologiach. Osobną kolekcję tworzą projekty domów ekskluzywnych.
Jej wysokość antresola w Twoim domu
Otwarcie pomieszczenia na drugą kondygnację jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie poczucia przestronności i urozmaicenie wnętrz. Projektanci w ten sposób najczęściej powiększają salon lub hol. Wybierając projekt domu z antresolą, możemy mieć pewność, że jego wnętrza będą prezentować się naprawdę interesująco.
A może dom z piwnicą?
Domy z podpiwniczeniem obecnie są rzadko realizowane. Inwestorzy, dążąc do optymalizacji kosztów, zazwyczaj rezygnują z dodatkowej kondygnacji. Tymczasem kalkulacja potencjalnych korzyści w tym przypadku wcale nie jest tak oczywista, jak mogło to by wynikać z prostego rachunku ekonomicznego. Budowa piwnicy bywa opłacalna.
Wyjątkowe domy z bali
Wiele rodzin deklaruje, że chciałoby zamieszkać w domu drewnianym. Ale gdy przychodzi do podjęcia wiążących decyzji i przystąpienia do budowy, to marzenia schodzą na dalszy plan. Wybór zazwyczaj pada na projekt budynku murowanego. A szkoda, bo przecież domy z bali nie tylko pięknie wyglądają, lecz posiadają także wiele innych zalet.
Poddasze do adaptacji, czyli dom w dwóch etapach
Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego projektu i zastanawiasz się, czy wygodniejszy będzie dom parterowy, czy może lepszy okaże się ten z poddaszem, to mamy dla Ciebie optymalną propozycję: dom parterowy z poddaszem do adaptacji. Możesz go wykończyć w dwóch etapach; najpierw parter, a później - gdy zaistnieje taka potrzeba - poddasze.
Przytulne i ekonomiczne domy z poddaszem
Projekty parterowych budynków z poddaszem użytkowym są jednymi z najczęściej i najchętniej wybieranych przez inwestorów. Powodów ich popularności jest co najmniej kilka: mogą być realizowane na niewielkich działkach, ułatwiają funkcjonalny podział wnętrz na poszczególne strefy i uchodzą za ekonomiczne w eksploatacji.
Solidne domy szkieletowe
Drewniane domy szkieletowe powstają znacznie szybciej niż ich murowane odpowiedniki. Są trwałe i zapewniają przyjazny mikroklimat, charakterystyczny dla budynków drewnianych. W Polsce tzw. kanadyjczyków nadal powstaje stosunkowo niewiele, ale w miarę jak są obalane kolejne mity na ich temat, zyskują na popularności.
Działka z wjazdem od południa i co dalej?
Za najbardziej korzystne i najłatwiejsze do zagospodarowania powszechnie uważa się działki z wejściem usytuowanym od strony północnej. Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby stać się właścicielami właśnie takiej posesji. Działka z wjazdem od strony południowej też posiada walory, które warto umiejętnie wykorzystać, zaczynając od wyboru projektu odpowiedniego domu.
Wąska działka to nie problem
Działki znajdujące się w szczególnie atrakcyjnych lokalizacjach mają to do siebie, że mimo wysokiej ceny cieszą się dużym zainteresowaniem. Stąd też podmiejskie parcele dzielone są na węższe, a te z kolei są uważane za trudniejsze do zagospodarowania.
Modne domy energooszczędne
Energooszczędność jest jedną z najważniejszych cech każdego domu, ma bowiem ścisły związek z kosztami jego utrzymania (ogrzewania). Rosnące zainteresowanie budownictwem energooszczędnym wynika jednak nie tylko z dążenia do oszczędności czy ze swoistej mody, co zostało odgórnie narzucone poprzez nowe przepisy.
 
 1  |  2  |  3  |  4  |  5